Projekt strony internetowej – Krok po Kroku

Projekt strony WWW - Ld Agency projektowanie stron www, Poznań projektowanie,

Projekt strony internetowej - wstęp

Projekt strony internetowej, raczej nigdy nie był prostym zadaniem.  Jest to długi i bardzo pracochłonny proces. Wynika to z faktu, że nie wiemy za co się zabrać wpierw. Dlatego osoby, które nigdy nie miały styczności z stronami internetowymi lub je już modernizują. Dowiadują się, że ich strona jest bezużyteczna dopiero po czasie. Dlatego dziś skupimy się na tym jak przejść szybko przez ten proces, a w efekcie stworzyć dobrą stronę internetową. Omówimy temat krok po kroku, dzięki czemu zadanie stanie się dużo prostsze. 

projekt strony internetowej projekt strony internetowej

Musimy na początku odpowiedzieć na proste pytanie, dlaczego potrzebuje stronę www? Jakie korzyści ma nam przynieść? W zależności od celu jaki mamy powinniśmy dobrze go określić. Jak powinno to wyglądać?  

Przykład najczęstszych celów

Poprawa wizerunku marki 

Jak to chcemy zrobić? Jakie działania?

Chcemy pokazać nasz zespół, zdjęcia firmy, przekazać naszą misję. Pokazać klientowi, że jesteśmy stabilną firmą, która funkcjonuje od lat na rynku. 

 

Trzeba napisać tu konkretne, działania jakie mają nam tą korzyść przynieść. 

Zwiększyć sprzedaż w firmie 

W jaki sposób ma to nam pomóc? 

Jest wiele działań, dzięki czemu storna potrafi zwiększać sprzedaż. Aby to określić musimy ustalić jaki czynnośc ma pełnić stroną podczas naszej sprzedaży? Na jakim etapie, klient wchodzi na naszą stronę www? Czy jest to początek czy koniec tego etapu?  

W zależności na jakim etapie klient wejdzie na naszą stronę, powinna ona rozwiązać jego wątpliwości odnośnie zakupu produktu/usługi.  

Opisz to w ten sposób podany wyżej, ale koniecznie to napisz. Z doświadczenia powiem Ci, że planowanie w głowie nigdy się nie sprawdza na dłuższą metę!

Projekt strony internetowej podobny materiał

Odtwórz wideo

Odpowiedz sobie na pytanie co ma znaleźć się na stronie twojej stronie www? Jakie sekcję chcesz opisać? 

Przykład sekcji:

Home

Oferta

O nas

Blog

Kontakt

Patrząc na tą sekcję można powiedzieć sobie, że wygląda ona jak na każdej stronie internetowej. Pewnie masz rację, ale zwróć uwagę, że oferta jest na drugim miejscu. Dlaczego? Badania naukowców z Columbia University i Institut de France pokazują smutną prawdę, że 59% osób nie czyta treści w mediach społecznościowych. Mówiąc wprost średnio 59% osób nie czyta treści w intrenecie, prawdę mówiąc interesuję ich tylko oferta. Dlatego niech ona będzie pod ręką. Taka pierwsza rada odnośnie menu.  Oczywiście sekcja może wyglądać inaczej, jeżeli wymaga tego branża. Te proste zadanie pomaga określić rozmiar projektu jaki będziemy zlecać. 

Kolejny ważny element oprawa wizualna dotyczy wyboru kolorów jakie chcemy mieć na stronie. Najczęściej są one zgodne z logo firmy, ale co w sytuacji, gdy nie mamy logo? Z pewnością ciekawym narzędziem, które pozwoli nam wybrać kolory jest coolor Obsługa narzędzia jest prosta. Zaczynam po kliknięciu w przycisk (start the generator!), a następnie zmienny kolory za pomocą spacji. Gdy któryś kolor się nam spodoba klikamy na kłódkę i można dobrać resztę kolorów. Zapisujemy tylko numer czyli te informację po #….. 

Jeżeli mamy wybrany wstępny kolor na stronę warto skupić się tutaj na zdjęciach czy będą one stokowe czy własne. Opcja stokowa jest zazwyczaj tańsza, ale przynosi to, również mniejszy efekt.  Dlatego najczęściej wskazane jest przeprowadzić profesjonalną sesję zdjęciową. Aktualnie wielu użytkowników jest znudzonych powtarzającymi się zdjęciami stokowymi. O wiele chętniej, kupują od firm, w których widać ludzi. Co tworzą daną markę. 

Kilka pytań na start. Zrobimy teksty sami czy zlecimy to zewnętrznie? Czy będziemy prowadzić bloga? W jakiej częstotliwości, będziemy dodawać artykuły? Jak rozbudowana jest oferta z ilu usług/produktów się składa?

W ustaleniu ile projekt ma zawierać tekstu pomaga etap 2 projektu strony internetowej. Dzięki któremu określaliślimy ich ilość na stronie. 

Wycena tekstów jest bardzo indywidulaną sprawą. Przede wszystkim ważnym aspektem wpływającym na cenne jest:

  • długość tekstów,
  • ilość podstron
  • wielkość oferty 
  • optymalizacja pod SEO 

Prawdopodobnie stwierdzić można, że niewiele firm konsultuje swoje strony z własnymi pracownikami. A z pewnością mogą oni dostarczyć, nam ciekawych pomysłów lub rozwiązań. Dlatego warto spytać pracowników na jakim etapie zakupowym klient wchodzi na naszą stronę internetową? Kolejnym ważnym aspektem jest spytać ich o najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów? Z pewnością, wówczas wspomoże to sprzedaż naszych usług lub produktów. 

Po pierwsze wyznaczamy cel naszej strony www. O ile nie zawsze jesteśmy pewni swojego celu albo nie potrafimy go wyznaczyć. Warto wówczas porozmawiać z naszym projektantem, aby on mógł nam pomóc w tej materii. Kolejny etap to zawartość strony pod względem sekcji. Zastanówmy się jak szczegółowo chcemy przedstawić ofertę, opis firmy, do jakich działań marketingowych i sprzedażowych zamierzamy wykorzystać naszą stronę. Trzecim oprawa wizualna w jakiej tonacji chcemy stronę, czy przeprowadzimy sesję i tak dalej. Następnie przemyślmy kwestię tekstu czy zrobimy go sami czy zlecimy lub damy do korekty. A jako ostatnie skonsultujmy stronę i nasz plan związany z stroną z pracownikami / współpracownikami. Dzięki temu możemy spojrzeć na temat z innej strony.   

Podsumowując, nie ma zadań trudnych, są tyle źle zaplanowane. 

Udostępnij Post

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Sprawdź jeszcze

LD Agency Social Media

Czym są Social Media?

Social Media, czyli media społecznościowe, stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Są to platformy internetowe, które umożliwiają użytkownikom łatwe dzielenie się informacjami

Czytaj więcej »
Content Marketing LDAGENCY

Content Marketing dla Firm

Skuteczne strategie marketingu Twojej firmy za pomocą Content Marketingu Czy uważasz za wyzwanie, aby utrzymać swoją firmę widoczną, istotną i kwitnącą? Jeśli jesteś właścicielem małej

Czytaj więcej »
Marketing dla firm Co to jest? Ld-agency Marketing dla firm firmy z Poznania, Suchy Las, Tarnowo Podgórne,

Marketing dla Firm

W marketingu dla firm mało jest dróg na skróty, a jak są jakieś to kosztują tysiące złotych rocznie, a najczęściej setki tysięcy. Dlatego marketing w

Czytaj więcej »
Pozycjonowanie SEO LD-Agency, Projketowanie

Pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO) Podstawowe działanie z zakresu marketingu polegające na zwiększeniu wieczności strony www w bezpłatnych (organicznych) wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google pod wybrane słowa

Czytaj więcej »